Lewopółkulowa układanka manipulacyjna

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: produkt na zamówienie - TERMIN REALIZACJI
Cena: 530,00 zł 530.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni
* - Pole wymagane

Opis

uwaga:

pomoc jest wykonywana ręcznie i termin wykonania zależny jest od ilości złożonych zamówień (ok 3-4 tygodnie)

 

 

ZAREJESTROWANY WZÓR PRZEMYSŁOWY

UWAGA: ZAREJESTROWANY WZÓR PRZEMYSŁOWY 

Kopiowanie, rozpracowywanie, oraz wykorzystywanie zdjęć i opracowania bez mojej zgody stanowi naruszenie i wiąże się                       

z konsekwencjami prawnymi, oraz finansowymi. 

 

 

ZESTAW ZAWIERA: 

2 x geoplan wtyczki

1 x geoplan wkręty

1 x deska do sekwencji

Zestaw schematów (schematy do odwzorowywania kulek/kolory, schematy do odwzorowywania figur, schemat na rzep -do mieszania elementów i tworzenia własnych wzorów, obrazki do odwzorowywania, schematy do pracy na geoplanie - figury i kształty + schematy do nauki cyfr - praca na geoplanie) 

Zestaw kart do lekcji trójstopniowej

-kolory, kolorowe koła, kolorowe figury, figury, liczby, symbole +, -, =, <, >

(*symbole  dołączone są aby wspomóc naukę liczenia, w połączeniu z liczbami dają dodatkową możliwość nauki liczenia. Dzięki nim możemy tworzyć proste zadania matematyczne i za pomocą geoplanów uczyć się dodawania i odejmowania, lub porównywania miększy niż / większy niż. Np na jednej podstawce układamy cztery kulki, na drugiej dwie i zadaniem dziecka jest dopasowanie odpowiedniego symbolu i wskazanie gdzie jest więcej?

*wykorzystanie kart figury + kolory, losujemy kartę i łączymy cechy. Np kiedy wylosujemy czerwony kolor i czerwony kwadrat zdobywamy punkt, ponieważ takie polączenie cech jest możliwe. Kiedy wylosujemy zielony kolor i kwadrat - tracimy kolejkę ponieważ takie połączenie nie jest możliwe i nie mamy takiej figury w zestawie)  Grac w połączenie cech możemy w kilka osób. 

*wykorzystanie kart kolorowe koła + kolorowe figury - zasada ćwiczenia j/w losujemy kartę i wykładamy na podstawkę tę, która odpowiada figurze w zestawie)

Instrukcja

Kolorowanka

Gumki recepturki + kołki

(UWAGA: standardowo karty są podpisane małymi literami, jest możliwość podpisów DRUKOWANYCH - poproszę o taką informację w komentarzu do zamówienia, można dokonać także zmiany kolorów np elementów wkręcanych, również poproszę o taką informację w komentarzu do zamówienia)/

 

Ze względu na dużą ilość zapytań odnośnie kolorystyki, dodaję wskazówkę, że osobiście preferuję pracę na podstawowych kolorach i taką kolorsytykę też Państwu doradzam. Dzieciom łatwiej pracować na kolorach podstawowych, ponadto w naszym życiu wszystko opiera się na tych barwach np. zadania w szkole, czy znaki drogowe.

Warto dokonać zmiany przy wkrętach, tę opcję traktuję jako rozszerzenie i element do zdobycia nowych umiejętności - zmiana kolorów przy tym etapie, będzie zatem rozszerzeniem nauki o nowe pojęcia - oraz utrudnieniem pracy;  schematy do odwzorowania będą opierały się na innej kolorystyce, co wówczas jest trudniejsze.

 

 graficzny opis ukłądanki

 graficzny opis układanki

 graficzny opis układanki

 

 

Układanka lewopółkulowa została opracowana na blogu Marzeny Fenert www.kreatywnewrota.pl 

* ponadto współpracująca z nami, autorka pomocy logopedycznych i promotorka edukacji poprzez zabawę- opracowała ponad 100 schematów będących rozszerzeniem układanki. Schematy dotyczą wersji kolorystycznej wg Marzeny Fenert, oraz podstawowej. Są do nabycia w postaci pliku pdf pod linkiem https://kreatywnewrota.pl/skle...

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl