Promocje
DESKA - MINI WTYCZKO-WKRĘTY
DESKA - MINI WTYCZKO-WKRĘTY
55,00 zł 45,00 zł
szt.
TRAKTOR  Z MAGAZYNEM (pomoc dydaktyczno-terapeutyczna)
TRAKTOR Z MAGAZYNEM (pomoc dydaktyczno-terapeutyczna)
347,00 zł 300,00 zł
szt.
GŁOWA PEŁNA ZABAWY - POMOC DYDAKTYCZNA
GŁOWA PEŁNA ZABAWY - POMOC DYDAKTYCZNA
125,00 zł 115,00 zł
szt.
Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Historia firmy

Blue – Sky jest firmą, która swój początek datuje na maj 2017 roku. To właśnie wtedy rozpocząłem działalność, której celem jest tworzenie pomocy dydaktyczno-terapeutycznych. Priorytetem opracowanych przeze mnie produktów jest potrzeba urozmaicenia oraz uzupełnienia terapii dzieci z zaburzeniami rozwoju, a także potrzeba wspierania rozwoju dzieci zdrowych w innowacyjny sposób. 

Nazwa firmy nawiązuje do mojej pasji, którą jest spadochroniarstwo. Przez wiele lat pełniłem funkcję instruktora spadochronowego, oraz wykonywałem skoki z ekstremalnych wysokości. Nazwą nawiązuję do tego, że wytrwałość oraz ciężka praca są najlepszą drogą do sukcesu.

(przyp. red. blue sky* oznacza pozdrowienie spadochronowe /idealne warunki do skoku)

Jako żołnierz jednostek specjalnych podróżowałem w miejsca odległe, z dala od cywilizacji. Tam dzieci nie mają dostępu do elektronicznych zabawek, które w mojej ocenie przytłaczają nadmiarem bodźców.  Dysponują zabawkami wykonanymi z naturalnych surowców, czyli z drewna i kamieni, czy też z kawałków materiału. Zachwyciła mnie pomysłowość tych dzieci, tym samym wzbudziła chęć do tego, by wprowadzić podobne pomoce w życie mojego Syna. Inspirowałem się prostotą tychże zabawek, a także zauważyłem ich edukacyjne walory. To był właśnie zalążek pomysłu, by tworzyć pomoce, na początku dla syna, z którym od 12 miesiąca życia uczęszczamy na terapię logopedyczną związaną z  niedosłuchem.

Obecnie moje pomoce dydaktyczne tworzę z myślą o dzieciach i ich rodzicach, a także terapeutach, logopedach i pedagogach ponieważ z doświadczenia wiem, jak trudna jest praca z dzieckiem w terapii. Są to materiały przeznaczone do pracy pod okiem dorosłego instruktora. Staram się, tak opracować daną układankę, by jej zastosowanie miało szerokie spektrum. Istotne jest również dla mnie to, by moje pomoce były poprawne także pod względem merytorycznym i dydaktycznym, dlatego też zasięgam porad doświadczonych specjalistów.

W wykonywanych przeze mnie pomocach widzę ogromny potencjał. Dzięki swoim edukacyjnym walorom, sprawdzą się podczas zajęć ogólnorozwojowych, korekcyjno -kompensacyjnych oraz podczas zajęć terapeutycznych. Pomoce te wspomagają rozwój mózgu, a także zdolności i umiejętności poznawcze, dodatkowo pozwalają uczyć się w efektywniej i w atrakcyjnej dla dziecka formie.

Nasze produkty są materiałami dydaktycznymi przeznaczonymi do użycia pod nadzorem dorosłego instruktora*. 

*(w zamyśle autora „dorosły instruktor” = rodzic, nauczyciel, terapeuta, logopeda, pedagog). 

Do produkcji wykorzystywane są bezpieczne materiały posiadające wymagane certyfikaty i atesty.

Z uwagi na wielkość elementów produkty są nieodpowiednie dla dzieci poniżej 3 lat. 

Z poważaniem,
właściciel firmy Blue – Sky
Grzegorz Gadomski

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl